הסרת שיער

שיטות להסרת שיער לגברים

הסרת שיער לגברים וגם שיער במקומות שונים בגוף הוא נושא שהעסיק נשים וגברים מאז ומתמיד. בגיל ההתבגרות הגוף האנושי מצמיח שיער במקומות שונים, מבחינה חיצונית מדובר בשינוי אשר מכריז על בגרות מינית אך לעיתים יכול גם לגרום למבוכה ולחץ מיותרים.
מאז ומתמיד הסרת שיער לגברים היו כנועים לתכתיבי אופנה אשר משתנה מדי כמה שנים. לפני זמן לא רב גברים שעירים נחשבו לסמלי מין והכתיבו את הקריטריונים לגבריות בעוד בימינו מדובר בסימן המעיד על חוסר טיפוח.
דוגמא נוספת שניתן לראות היא הסרת שיער באברי המין עבור גברים ונשים כאחד אשר נחשבה לטאבו לפני כמה עשורים וכעת נחשבת לטיפוח סטנדרטי.

המטרוסקסואל

הופעתו של המטרוסקסואל שינתה לעד את עולם הקוסמטיקה, הטיפוח והסרת השיער. המטרוסקסואל בהגדרתו הוא סטרייט מטופח אשר דואג לכל פרטי הטיפוח הקטנים ביותר כולל הסרת שיער. טרנד המטרוסקסואל התפתח בתחילת שנות האלפיים וסחף אחריו אלפי גברים ברחבי העולם אשר הפכו לצרכני טיפוח בדיוק כמו נשותיהם.
בעבר, המודעות הגבוהה לטיפוח ולהסרת שיער יוחסה להומוסקסואלים בלבד. לשמחתנו, הסטיגמה שגבר מטופח הוא בהכרח הומוסקסואל חלפה מן העולם. בפני הגברים כיום פתוח עולם רחב של אפשרויות בכלל תחומי הטיפוח לרבות הסרת שיער בכל חלקי הגוף.

שיטות להסרת שיער

קיימות מגוון שיטות להסרת שיער לגברים והן משתנות בהתאם לחלקי הגוף ממנו מוסר השיער. השיטה הפופולרית ביותר היא ללא ספק הגילוח, שמספק אפשרות זולה ולא כואבת להרסת שיער לא רצוי מכל חלק בגוף, לגילוח חסרון בולט בדמות הזיפים העבים שצומחים לאחר זמן קצר. שיטה פופולרית נוספת היא הסרת שיער בשעווה שיכולה להתבצע בבית כמו גם אצל קוסמטיקאית, שיטה זו נחשבת ליעילה במיוחד, עם זאת היא כואבת וגורמת לגירויים בעור בייחוד באזורים רגישים כגון המפשעות ובתי השחי.
קיימת אפשרות בולטת נוספת בדמות הסרת השיער בלייזר, מדובר בטכנולוגיה שקיימת כבר תקופה ארוכה אך רק בשנים האחרונות הפכה לפופולרית ממש עקב ירידות דרסטיות במחיר. מדובר לרוב בסדרות טיפולים אשר מסירות את השיער הלא רצוי לצמיתות, ההליך נסבל מבחינת כאב עם זאת חתכי אוכלוסיה שלמים אינם יכולים לעבור טיפול זה עקב אי התאמה עפ"י צבע עור וצבע שיער.
לסיכום, טיפוח לגברים וביחוד הסרת שיער הופכת לטרנד החם ביותר עבור הצעירים של היום. שילוב של אופנה משתנה ומחירים שיורדים ללא הרף מביאים עוד ועוד גברים להסיר את השיער הלא רצוי שלהם ולהתאים עצמם לאידיאל היופי המקובל כיום.