הסרת שיער

הסרת שיער לצמיתות

טכנולוגיה הסרת שיער לצמיתות, כמו כל טכנולוגיה טובה שפורצת אל חלל העולם, התפתחה בקצב מסחרר מאז שהומצא המכשיר הראשון לפני למעלה מעשור. טיפול להסרת שיער שפעם עלה יותר, נמשך יותר זמן וכאב יותר –כל אלה "קוצרו" פי 8 והתחרות הגדולה בין המכונים שמציעים הסרת שיער לצמיתות מבטיחה עבור הצרכן שהמכשיר המשוכלל ביותר, כבר נמצא אצלם, ממתין להגשים לצרכן את המשאלה הנכספת, הסרת שיער לצמיתות.

איך בעצם עובדת הסרת שיער לצמיתות

קרן הלייזר עובדת באופן דומה לאור שמתגלגל לאנרגית חום. בעזרת אנרגיית החום מחממים את שורש השערה עד כדי הרס ונזק שימנעו צמיחה מחדש.
הקרן "יורה" גל חום שמכוון לפיגמנט בצבע מסויים שתופס את השערה וכך הורס אותה.
עולה השאלה איך הקרן "יודעת" להתעלם מהעור, אם הוא בצבע שונה? התשובה היא שהיא איננה יודעת ולכן לעיתים יש כוויות כתוצאה מהטיפול, כתמים בעור וצלקות וטיפול הלייזר אינו מומלץ לבעלי עור כהה.
אותן תופעות לוואי שהופיעו על אנשים בעלי גוון עור כהה בדומה לצבע שערותיהם, הביא לפיתוח טיפול של הסרת שיער לצמיתות באמצעות אינפרא אדום. ההבדל בין קרן הלייזר לאינפרא האדום הוא אורך הגל. טיפול אינפרא אדום שולח גלים לא אחידים בגודלם והמטפל יכול להתאים את אורך הגל למקרה המטופל שמולו ולפגוע באופן מינימלי בעור לצד הסרת שיער באופן מקסימלי.

סיכויי ההצלחה של הסרת שיער לצמיתות

חייבים להדגיש בשלב הזה שהסיסמא שמשוגרת ממכונים שונים של הסרת שיער לצמיתות היא סיסמא למהמרים. הכוונה היא שעם זאת שקיימים מקרים בודדים של 100% הצלחה, רוב המקרים עובדים ביעילות של 50%-80% כאשר לוקחים בחשבון את כל הפקטורים כמו למשל: עובי השיער, צבע השיער לעומת צבע העור, האזור המטופל בגוף וסיבות תלויות מטופל.

טיפולים אלה אינם מתאימים, לצערם הגדול, לבעלי שיער בלונדיני, לבן או ג'ינג'י. אנשים אלה יצטרכו להסתפק בשיטות "פרימיטיביות" להסרת שיער ולהמתין בשקט לקדמה הטכנולוגית הבאה של טיפול להסרת שיער עבור בהירי שיער.

דברים חשובים שמומלץ לבדוק

לפני ששוברים את קופת החסכון על טיפול הלייזר הבא יש לבדוק כמה דברים חשובים על המקום שעומדים להפקיד בו את גופכם היקר:
• האם המכון והמכשיר שבו מטפלים באותו מכון מאושר על ידי משרד הבריאות?
• מי אותו אדם שעומד לטפל בכם והאם הוא עומד בהסמכות הנדרשות?
• כמו כן, יש לקרוא בעיון את החוזה שעליו חותמים ולראות מהי ההתחייבות שמציע המכון. כנאמר מעלה, הסרת שיער לצמיתות, היא בגדר פנטזיה מתוקה בלבד. ניתן לחפש באינטרנט באתר משרד הבריאות מכונים שעברו אישור של משרד הבריאות.